چاپ کردن این صفحه

فرا رسیدن هفته حسابدار

07 آذر 1394 By In وبلاگ انجمن علمی حسابداری

جوامع حرفه‌ای ایران به دنبال اعلام IFAC، تاریخ 14 تا 21 آذرماه هرسال را هفته حسابداری و 15 آذر را به عنوان روز حسابدار، در ایران اعلام کردند. در پی آن، هر سال برنامه‌های ویژه‌ای برای گرامیداشت هفته حسابداری در ایران برگزار می‌شود.

IFAC در سال 1977 در پی نیاز به ایجاد یک تشکل حرفه‌ای جهانی حسابداران و به دنبال تشکیل کمیته بین‌المللی حسابداری (IASC) در سال 1973، تشکیل شد. اکنون 159 انجمن حرفه‌ای حسابداری از 124 کشور جهان که بیش از 5/2‌میلیون حسابدار شاغل در حسابرسی مستقل، آموزش، خدمات دولتی، امور مالی بنگاه‌ها و غیره را پوشش می‌دهند، عضو IFAC هستند. اعضای IFAC بر سه گروهند: پیوسته یا Fellow، عضو شورای عالی IFAC با حق رای؛ وابسته یا Associate، عضو بدون حق رای یا ناظر در شورای عالی IFAC؛ و همبسته یا Affiliate، عضو در مراحل اولیه پیوستن به IFAC. هفته جهانی حسابداری، فرصتی است برای اعضای IFAC تا ارزش‌های حرفه را از دیدگاه نقش حرفه در چرخه اقتصادی کشور، بنگاه‌های اقتصادی، دولت و انواع خدمات قابل ارائه به عموم از طریق نشر اعلامیه‌ها و پوسترها، برگزاری مراسم تجلیل از حسابداران برتر و برگزاری این گونه مراسم در بنگاه‌های اقتصادی دولتی و خصوصی، بهتر معرفی کنند.

جامعه حسابداران رسمی ایران و انجمن حسابداران خبره ایران که هر دو، عضو پیوسته IFAC هستند، به منظور شناساندن فعالیت‌های اعضا در توسعه سازمان‌ها و بالابردن سطح آگاهی عمومی از نقش باارزش حسابداران حرفه‌ای که در نهايت به توسعه اقتصادی و پیشرفت جهانی می‌انجامد،  امید آن که دانشگا‌ه‌ها، بنگاه‌های اقتصادی دولتی و خصوصی و دیگر نهادها در طول اين هفته (14 تا 21 آذر ) با برگزاری سمینار و یادآوري روز حسابدار به منظور تجلیل از برترین حسابدار زیرمجموعه خود، این هفته را پاس بدارند.

۱۵ آذر ماه نيز روز حسابدار انتخاب شده است.

 

خواندن 867 دفعه
برای ارسال نظر وارد سایت شوید