صفحه اصلی اخبار بخش معدن

اخبار بخش معدن

08 دی 1394 In اخبار بخش معدن

 

در مورخ 15/09/1394 بالاخره بعد از گذشت چند ترم متوالی مسئولین اجازه بازدید به ما هم دادند و رفتیم ســـــرچــــشـــــمه را دیدیم و دستشان درد نکند تـمـام هماهنگی ها به نحـو احـسـن انجام شده بود. در کـل بـازدیـد خـوبـی بـود و مـا نـیـازمـنـد چـنـیـن بازدیدهایی هستیم. و در انتها ممنونیم از همه کسانی که تلاش کردند ما دروس تئوری را به صورت عینی مشاهده کنیم.

27 خرداد 1393 In اخبار بخش معدن

 

 

                                                      تهیه کننده : عسکرزاده                                                          

93/3/2

 

 

 

 

07 بهمن 1392 In اخبار بخش معدن

تهیه کننده : رجب زاده

واریسکیت  (Variscite)یک سنگ جواهر کمیاب، نیمه شفاف سبز پاستیلی (ملایم) تا سبز زمردی، با پس زمینه‌های آبی یا زرده. این کانی در قسمت روباز معدن سرب و روی کوشک بافق ایران هم پیدا می شه. واقعا خوشگله. (باید یاد احسن الخالقین افتاد.) یه نمونشو تو خونه دارم. هر چی دیگه در مورد اون بنویسم یکم تخصصی می شه و کسل کننده، البته رشته من هم استخراج معدنه، اطلاعات بیشتر رو باید از زمین شناسا و یا مهندسین اکتشاف معادن پرسید.

25 دی 1392 In اخبار بخش معدن

تهیه کننده : رجب زاده

بزرگترین ماشین های جهان


شاید بسیار هیجان‌انگیز باشد، چون شما در زندگیتان زیاد فرصت پیدا نخواهید تا خودروهای عظیم‌الجثه را از نزدیک ببینید. ما هر روز خودروهای سواری، اتوبوس‌ و حداکثر کامیون‌هایی را در شهر، روستا یا جاده‌های بیرون از شهر می‌بینیم، اما شاید دیدن یک خودرو بسیار بزرگ و عظیم‌الجثه بسیار هیجان‌انگیز باشد.
خودروهای عظیمی که اندازه آن‌ها شاید برابر با ده‌ها دستگاه خودروهای سواری باشد. البته باید گفت که اغلب خودروهای عظیم‌الجثه با اهداف خاص مانند کار در معادن، پروژه‌های عظیم ساخت و ساز و حمل حجم عظیمی از بار طراحی و ساخته می‌شوند.
استفاده از ماشین‌های غول‌پیکر اجرای پروژه‌های بزرگ را سریع‌تر کرده و حتی در بسیاری از موارد باعث بهینه‌سازی مصرف هزینه‌ها در مگاپروژه‌ها می‌شوند.
در زیر با بزرگترین خودروهای جهان به همراه مشخصات آن‌ها آشنا می‌شوید:

 

Description: http://images.persianblog.ir/452185_t4CPFK62.jpg

1-1850bbucyrus-erie

این ماشین که به آن بروتوس بزرگ نیز گفته می‌شود، دارای 49 متر ارتفاع و 5 هزار تن وزن است. این ماشین دومین بیل الکتریکی بزرگ جهان به شمار می‌رود که از 1960 تا 1970 مورد استفاده قرار گرفت.
این ماشین هم‌اکنون در موزه معدن‌کاری در کانزاس آمریکا به نمایش گذاشته شده است.
ظرفیت برداشت بار این بیل حدود 150 تن بوده و سرعت آن نیز به حداکثر 0.22 مایل بر ساعت می‌رسد.
قیمت این دستگاه در سال 1962 حدود 6.5 میلیون دلار بود.

 

Description: http://images.persianblog.ir/452185_FuheWueK.jpg

2- کاپیتان ماریون 6360

مجموع وزن این ماشین 12 هزار و 700 تن بوده و کاپیتان قدرتمندترین ماشین حفار در جهان محسوب می‌شود.
این ماشین حفاری عظیم توسط شرکت ماریون در سال 1965 تولید شد. شرکتی که در زمینه ساخت بیل‌های الکتریکی فعالیت می‌کند. ظرفیت برداشت بار این ماشین به 300 تن می‌رسد. کاپیتان یکی از دو ماشین بزرگی است که تاکنون در کره ‌زمین ساخته شده و بعد از مدت‌ها کار در سال 1992 بازنشسته شد.


3- بیگ باد 747

با طول 8.2 متر، عرض 6.1 متر و ارتفاع 4.3 متر این ماشین بزرگترین تراکتور جهان است. وزن این تراکتور به 45 تن می‌رسد. این ماشین در سال 1977 در مونتانای آمریکا ساخته شد.
این تراکتور عظیم برای مصارف کشاورزی به ویژه برای شخم زدن به کار می‌رود.
این تراکتور قادر است در هر ساعت 60 هکتار زمین را با سرعت هشت مایل برساعت شخم بزند.

صفحه1 از4
صفحه اصلی اخبار بخش معدن