محمد

محمد

نشانی وبگاه: http://828828@mihanmail.ir
سه شنبه, 25 آبان 1395 ساعت 22:49

پروژه محمد رحمانیان کوشککی

پنج شنبه, 30 ارديبهشت 1395 ساعت 00:47

استخراج دریایی

استخراج دریایی

این روش همانند روش استخراج لایه روبی می باشد با این تفاوت که در دریا بوده و عمق آب بسیار زیاد است و بیشتر برای استخراج شن و ماسه و استفاده می شود بر اساس نوع کانسار یا ماده معدنی و نحوه قرارگیری آن چهار نوع روش برای استخراج وجود دارد. در این روش کلیه تجهیزات بر روی کشتی نصب می گردد و مواد استجراج شده به داخل کشتی انتقال می یابد.

پنج شنبه, 30 ارديبهشت 1395 ساعت 00:57

کانسارهای پلاسری

کانسارهای پلاسری

 

برخی از کانی ها در مقابل هوازدگی پایدارند و در اثر هوازدگی سنگ ها و متلاشی شدن آنها، در توده خاک باقی مانده و یا توسط باران، رودخانه، باد یا امواج حمل، و درنقاطی دیگر ته نشست میگردند. چنین تمرکزهایی از کانی های آواری را پلاسر می گویند. طلا، مگنتیت، ایلمنیت، قلع، فلزات گروه پلاتین، کاسیتریت، کرومیت، روتیل،مونازیت، روتیل، ولفرامیت و الماس از جمله کانی هایی به شمار می روند که می توانندتشکیل پلاسر بدهند. کانسارهای پلاسر اصلیترین منابع تولید جهانی قلع، الماس،نیوبیم، زیرکن و تیتانیم به شمار می روند. مهم ترین خصوصیت کانیهای مذکور، مقاومت مکانیکی و شیمیایی و وزن مخصوص بالای آن ها می باشد.

میزان ذخیره و عیار کانسارهای پلاسر معمولاً پایین است، اما خصوصیاتی نظیر روش های استخراج کم هزینه و آسان، روش های فراوری ساده و عدم نیاز به خردکردن ماده معدنی سبب می گردد تا این ذخایر از ارزش اقتصادی مناسبی برخوردار باشند. این کانسارها اکثراً در سنوزوئیک تشکیل شده اند. پلاسرها به انواع زیر تقسیم می شوند:

 الف) پلاسرهای آبرفتی یا رودخانه ای

ب) پلاسرهای بومی یا بازماندی

ج) پلاسرهای ساحلی

د) پلاسرهای دامنه ای یا دلوویال

د) پلاسرهای واریزه ای یا کوه رفتی

ه) پلاسرهای یخچالی

و) پلاسرهای بادرفتیکانسارهای پلاسری

سه شنبه, 03 فروردين 1395 ساعت 12:34

سال نو مبارک

با سلام و ادب

صفحه1 از4