محمد

محمد

نشانی وبگاه: http://828828@mihanmail.ir

طراحی و میزان گلوله در آسیای نیمه خود شکن

گرداورنده: ابولفضل جمالي

 

در استفاده از آسياهاي نيمه خود شكن براي كاهش اندازه ذرات  عملكرد آسيا در سطح بهينه درصد گلوله و پرشدگي كلي به منظور ماكزيمم كردن محصول بسيار مهم است.كه اين موضوع در مورد آسياهايي كه با سرعت ثابت كار مي كنند بيشتر اهميت دارد. زيرا در اين نوع آسيا ديگر از سرعت نمي توان به عنوان عامل كنترل فرايند استفاده كرد و كنترل عملكرد بيشتر با استفاده از گلوله انجام مي گيرد. و البته مينيمم نمودن انرژي مصرفي و هزينه اين سطح بهينه شارژ بار وگلوله بصورت عمومي در طول آزمايشات نيمه صنعتي زمان طراحي مشخص مي شود. اين سطح بهينه پرشدگي بار وگلوله به  توده پروسس شده بستگي دارد. و تغيير قابل توجهي با تغيير كاراكتر هاي شكست ماده خواهد داشت.   به طور كلي نسبت گلوله به ماده معدني بهينه اي وجود دارد. كه در آن نرم كني كارايي مطلوب دارد . در اين زمينه هدف دستيابي به بهترين موازنهُ انرژي و نرمي محصول در آسيا ي نيمه خودشكن است. در صورت زياد بودن گلوله ها بخصوص قطرهاي بزرگ ، ماده معدني به ابعاد كوچكتر از ابعاد سوراخهاي شبكه خرد شده و نرمه كمي نيز ايجاد مي گردد. در اين حالت مصرف انرژي بالا بوده و بيشتر انرژي مصرف برخورد گلوله-گلوله و گلوله- جداره مي رسد . همچنين مصرف آستر و واسطه خردايش نيز بسيار بالا مي باشد. و بالعكس

عزیزان برای استفاده از متن کامل مقالات میتوانند به مدیر گروه معدن و یا به انجمن علمی معدن مراجعه کنند.

1394/11/20

 

 

بررسی بازداشت پیریت در کارخانه تغلیظ مجتمع مس سرچشمه

مؤلف: مهدی یوسف‏ نیا

در کانسنگ های مس پورفیری، پیریت فراوان ترین کانی باطله سولفیدی است. با اینکه پیش از این هم این کانی مورد مطالعه قرار گرفته، اما هم چنان یکی از مشکل سازترین کانی ها در فلوتاسیون مس و دیگر سولفیدهای فلزی است. در عملیات  فلوتاسیون کارخانه ها، به منظور افزایش pH و بازداشت پیریت مقدار قابل توجهی آهک اضافه می شود؛ بااین وجود، میزان زیادی پیریت به ویژه در مرحله رافر - اسکاونجر به کنسانتره منتقل می شود. وجود پیریت بیش از حد مجاز در کنسانتره ی فلوتاسیون، موجب اختلال در کارکرد پمپ ها، کاهش عیار مس در کنسانتره نهایی، افزایش مصرف مواد شیمیایی،کاهش نسبی  گاز SO2 وغیره می شود.

در اینجا به بررسی روش های بازداشت پیریت می پردازیم

 

 

عزیزان برای استفاده از متن کامل مقالات میتوانند به مدیر گروه معدن و یا به انجمن علمی معدن مراجعه کنند.

1394/11/18

نحوه تشکیل مواد اولیه سیمان و مینرالوژی

 

تهیه و تنظیم: محسن بخشنده

 

 

کلمه Cement يعني چسب و منظور از سيمان در مصالح ساختماني چسبي است كه در اثر تركيب با آب سيمان قادر به چسباندن ذرات شن و ماسه (سنگدانه) است و پس از سفت و سخت شدن، در آب حل نمي شود. بهمين خاطر به اين سيمان، سيمان هيدروليك گفته مي شود و اساسا از اكسيد كلسيم تشكيل شده است و اين اكسيد با اكسيدهاي سليسيم، آلومينيوم و آهن تركيب مي شود و تركيبات مينرالي يا فازهايي با خاصيت سيماني را بوجود مي آورد

استفاده از خوراک کوره با کیفیت مطلوب موجب افزایش پایداری سیستم ضخت و کاهش مصرف انرژی حرارتی در این بخش می‌شود. تأمین چنین خوراکی مستلزم استقرار سیستم کنترل خودکار و پویا متشکل از نیروی انسانی متخصص و تجهیزات مختلف به همراه ثبت نتایج اندازه‌گیری‌ها و مشاهدات عینی در قالب سیستم ممیزی مواد می‌باشد. در این مقاله ضمن تشریح بخش‌های مختلف مورد نیاز از جهت استقرار سیستم ممیزی مواد و چگونگی ارتباط بخش‌ها و گردش‌ کار بین آنها، تفکر و روح مسلط بر آن با ارائه نمونه‌ای کاربردی از نحوه اجرا و پیاده‌سازی عملی سیستم و نتایج بسیار مطلوب حاصله بیان می‌شود

مواد اولیه سیمان

مواد اوليه سيمان پرتلند اصولا متشكل از سنگ آهك(Lime stone  ) يا برخي مواد حاوي آهك نظير مارل (Marl) (Aluvium) آلوويم  ، (Chalk) سنگ آهك نرم،(Shells) شل ها  ،  همچنين خاك رس (Clay ) ، (Shale) شيل ، و يا ديگر مواد رسي نظير خاكسترها و روباره (Argillaceous) هستند .

تركيب مواد اوليه و نسبت اختلاط آنها با هم بايد آنچنان باشد كه تركيباتي نظير اكسيد كلسيم، سيليس، آلومين و اكسيد آهن در محدوده معيني باشند و ساير اجزاء تشكيل دهنده نظير اكسيد منيزيم و قليايي از حدود معيني كمتر باشند. وجود اين محدوديت ها باعث مي شود علاوه بر استفاده از مواد اوليه اصلي، ضرورتا از برخي مواد تصحيح كننده نظير سنگ آهك خالص، ماسه سنگ و يا سنگ آهن نيز استفاده شود.

 

عزیزان برای استفاده از متن کامل مقالات میتوانند به مدیر گروه معدن و یا به انجمن علمی معدن مراجعه کنند.

1394/11/04

یکشنبه, 04 بهمن 1394 ساعت 23:16

بررسی کارآئی مدار خردایش مس سرچشمه

بررسی کارآئی مدار خردایش کارخانه پرعيارکنی تغلیظ2 مجتمع مس سرچشمه

 

مؤلف: وحیدجعفری

 

چکيده:

بخش عمده مصرف انرژي در کارخانه‌هاي فرآوري، در بخش آسياکني مصرف مي شود. همواره سعي بر اين است که با ارائه تجهيزات و روشهاي جديد انرژي مصرفي کاهش يابد. دراکثرموارد بعد از نصب دستگاه هاي خردايش، بدليل تعدد عوامل درگير، پيچيدگي ذاتي عمليات و مطلوب نبودن طرح اوليه، کارآئي مدار کمتر از مقدار پيش‌بيني شده بدست مي آيد. در اين پژوهش کارآئي‌آسياها و همچنين دستگاهاي ‌جدايش نصب شده در کارخانه تغليظ 2 مجتمع مس سرچشمه مورد بررسي قرارگرفت. با ساخت نمونهگير جريان خروجي آسياي نيمه خود شکن (آسنيخ) و ايجاد محل هاي مناسب براي نمونه گيري از جريان خروجي آسنيخ و آسياي گلوله اي از مدار خردايش نمونه تهيه شد و نتايج حاصل از نمونه گيري از مدار با مقادير طراحي دستگاه ها مقايسه شد. کارآئي آسياي گلوله‌اي با استفاده از روش مقايسه انديس کار آزمايشگاهي و عملياتي  5/75 درصد بدست آمد. 5/50 درصد از محصول نهايي (ذرات کوچکتر از 75 ميکرون) در آسنيخ و4/48 در صد در آسياي گلوله اي توليد مي شوند.

با توجه به اين که از معادله باند نمي توان براي محاسبه مقدار انرژي لازم براي خردايش سنگ معدن در آسنيخ‌ها استفاده کرد، لذا آسيايي آزمايشگاهي براي تعيين شاخص توان در آسيا‌هاي نيمه‌خودشکن طراحي و ساخته شد. جهت کاليبراسيون آسيا نمونه گيري از مدار خردايش انجام گرفت که حاصل آن ارائه مدلي تجربي براي توان مصرفي آسنيخ ها برحسب عوامل متغير عملياتي و شاخص توان اندازه‌گيري شده بود.

يکي از اجزاء مهم در آسنيخ ها شبکه هاي نصب شده در خروجي آنها مي باشد. شبکه ها بشدت بر‌روي مقدار بار درگردش و پرشدگي آسيا تاثير مي گذارد. لذا در طول مدت پژوهش روند تغيير ضخامت و همچنين مقدار سطح باز شبکه ها پي‌گيري شد که نتايج قابل توجهي نيز دربر داشت. براساس نتايج بدست آمده طول عمر مفيد يک سري شبکه در داخل آسنيخ، 5100 ساعت بدست آمد.

 

متن کامل پروژه در اختیار استاد نقیب زاده قرار گرفته است و عزیزانی که تمایل به دریافت دارند، میتوانند به استاد مراجعه کنند.

1394/11/03